top of page

DEPRESYON

Danışanın;

  • Umutsuz değersiz ya da çaresiz hissettiği,

  • Hayatın yaşamaya değer olmadığını düşündüğü,

  • Endişe ve korku hissettiği,

  • Cinsel isteksizlik yaşadığı,

  • Zaman zaman intihar etmek dahi aklından geçtiği durumlarda,

depresifkadın.jpg

Kognitif ve duygusal profilinin yanında çok sayıda temel ve bazı karmaşık duyguları, konuşmaların analiz edilmesi yoluyla ortaya çıkarılabilmektedir. İster seans sırasında canlı bir biçimde, ister süreç içerisinde elinizdeki verilerden, kişiyle ilgili detaylı çözümlemeler yapılabilir.

 

15 yılı aşkın bir süredir, psikoloji ve psikiyatri kliniklerinde kullanılan duygu çözümlemesini, siz de kliniğinizde kullanmak, daha nitelikli ve tatminkar bir hizmet vermek için akademisyen ve alandan gelen ekibimizden destek alabilirsiniz.

Garantili sonuçlarımızın sizinkiler ile uyuşup uyuşmadığını görmek için bizi arayın.

Zaman zaman kötü hissetmek hayatın normal bir parçasıdır. Fakat vücudunuzu boşluk ve kaygı esir aldığında ve gitmediğinde bu depresyon olabilmektedir.

Depresyon kişinin mutlu olma ve hayattan zevk alma yetisini geçici olarak kaybettiği, duygu durumu, düşünceleri, bedeni ve zihni hastalandıran bir psikiyatrik bozukluk olarak tanımlanmaktadır. Fakat her çökkünlük hali depresyon değildir. Depresyon diyebilmek için belirtilerin her gün ya da son iki haftadır devam etmesi gerekir.

AŞAĞIDAKİ DEPRESYONUN BELİRTİLERİNİN TAMAMINI DUYGU ANALİZİYLE ÖLÇÜMLEMEK MÜMKÜN

UMUTSUZ, DEĞERSİZ YA DA ÇARESİZ HİSSETMEK

Depresyondaki bir insan her şeyin kötü gittiğini düşünür ve problemler ortaya çıktığında suçu kendine yükler. Şiddetli bir depresyonun en yaygın belirtisi budur. Orta düzey depresyonda bu belirti daha nadir görülür. Yani olayların pozitif taraflarını görememe, olaylarda ve seçimlerde kontrole sahip olmadığını hissetme, geçmişteki hataları hatırlayıp kendini suçlama gibi durumlar depresyon belirtileridir.

HAYATIN YAŞAMAYA DEĞER OLMADIĞI DÜŞÜNCESİ

Renkli bir sosyal yaşantınız, iyi ilişkileriniz ve başarılı bir işiniz olabilir ancak depresyondaysanız bunların hayatınıza değer kattığını görmeden yaşamanın bir anlamı olmadığı düşünebilirsiniz.

 

ÇOK UYUMAK YA DA YETERİNCE UYUYAMAMAK

bottom of page