top of page

PEDOFİLİ

Sizin için ne yapabiliriz?

Çocuğunuz cinsel istismara uğradı mı?

Çocuğunuza halen devam eden bir cinsel istismar var mı?

Çocuğunuzun çevresinde pedofili eğilimi olan var mı?

Bu konuda sadece ses içerisine gizlenmiş duyguları analiz ederek, çocuğunuzun ruhsal bunalıma girmesine fırsat vermeden size yardımcı oluyoruz.

pedefoli2.jpg

Pedofiller, bazen bir akrabamız, bazen komşularımız, bazen güvendiğimiz arkadaşlarımız, bazen bir din adamı, bazen çocuk bakıcıları, bazen servis şoförü, öğretmenler, doktorlar, politikacılar, cemaat liderleri ve hatta aile bireyleri olabiliyor. Toplumun bir kesiminin çabalarına rağmen çocuklar, maalesef cinsel istismarcılara karşı savunmasız haldeler.

Çoğu insan, pedofilinin çevresinde temas halinde olduğu insanlardan olduğu gerçeğini görmez. Bu kişiler, sokakta bir şeker bir çikolatayla çocuğunuzu kandırabileceği gibi, çeşitli dini örgütlenmelerde, vakıflarda, çocuklarla yakın ilişkiler kuran organizasyonlarda gönüllü olarak yer almaya ve potansiyel kurbanlarıyla etkileşim kurabilmenin farklı yollarını aramaya devam ederler. Çoğunlukla da, kendilerini, çocuklarla kolaylıkla etkileşim kurabilecekleri konumlara yerleştirmektedirler.

 

İnternet, bu anlamıyla çocuklar üzerinde avlanmanın ortak bir alanı haline gelmiş durumda. Bugün, hep daha fazla çocuk, sosyal medya hesapları kullanıyor. Sosyal medya, insanları birbirine bağlamaya yardımcı olmak için bir sosyal ağ görevi görmesine rağmen, kişinin kişisel bilgilerini gösteren bir profil oluşturması, dolaylı olarak pedofillerin bir sonraki kurbanını bulmalarına yardımcı oluyor. Pedofiller, daha sonra çocuklarla arkadaş olabilir ve kurbanlarını sahte bir güven duygusuna yönlendirerek, tuzağa düşürebilir. Bazı pedofiller, başkalarını –örneğin, bir sınıf arkadaşını– taklit etme davranışı gösterebilirler. Bazıları da çocuklarla arkadaşlık kurar ve toplantı saatleri ve yerleri düzenleyerek cinsel arzularını yerine getirirler.

 

Dünyanın 88 ülkesinde uygulanan yöntemle, çocuk istismarı eğiliminin önceden tespiti, eğilimli kişilerin başka alanlarda istihdamı, istismar tutuklularının şartlı salıverme koşullarına sahip olup olmadığı, kimyasal hadımlaştırmanın etkisi gibi konular yüksek(%95) doğrulukta belirleniyor.

bottom of page